Safe & Secure payments with

Hoe u de juiste zeilcursus kiest

november 3, 2020

James Turin

Editor @ SailEasy

Begin met het soort zeilen dat u zou willen doen

Wilt u racen, dagzeilen, kustcruises doen of lange afstand tochten afleggen? Verreweg de meest populaire keuzes zijn dagzeilen en kustcruises. Cruisen vindt plaats op een zeil- of motorjacht dat geschikt is voor lange afstanden en voldoende voorzieningen biedt om aan boord van de boot te overnachten, maar toch klein genoeg is om geen professionele bemanning nodig te hebben. Dit soort zeilen vereist kennis van het hanteren van de boot, navigatie en enige technische kennis van de boot zelf. Dagzeilen lijkt erg op cruisen, maar het is dan niet nodig om op de boot te kunnen slapen of ingewikkelde navigatie te doen, en kan daarom worden gedaan op kleinere en eenvoudigere boten.

SailEasy biedt ook race programma’s aan

De overgrote meerderheid van zeilcursussen in het algemeen, en ook die op SailEasy, zijn bedoeld om u de kennis en ervaring op te laten doen om u voor te bereiden op dagzeilen en cruisen. We bieden ook cursussen aan die gericht zijn op racen, en die doorgaans bestaan ​​uit een trainingsprogramma en een race zelf als climax aan het einde van het programma.

Het Royal Yachting Association (RYA) -systeem en welke RYA-kwalificatie vereist is

De RYA is een van de meest algemeen erkende systemen voor zeil kwalificaties en biedt een uitgebreide reeks verschillende praktische en theoretische cursussen. Hieronder geven we een overzicht van alle mogelijke cursussen in het RYA-systeem. Typisch is de kwalificatie ‘Dayskipper’ wat charterbedrijven nodig hebben om hun boten te verlaten. Dit betekent dat je ofwel aan die cursus moet deelnemen als je genoeg ervaring hebt, en anders de vereiste cursussen ‘Start zeilen’, ‘Competent bemanning’ en theoretische cursussen ‘Essentiële navigatie en zeemanschap’ en ‘Dagschipper’ moet volgen. De RYA Day Skipper kwalificatie staat gelijk het Nederlandes Klein Vaarbewijs 2. We focusen hier op het RYA system omdat veel van onze cursussen in het buitenland plaatsvinden onder het RYA systeem. Als u meer informatie wil over het Nederlande system stuur dan even een mailtje en ons team helpt u graag.

Kies de juiste locatie en zeilschool

Dit is waar SailEasy voor is opgericht! Gebruik onze cursussen pagina om te filteren op de landen waarin u uw cursus wilt volgen en op het soort cursussen dat wordt aangeboden. Bij het kiezen van een land is het verstandig om niet alleen te overwegen welke gebieden je het leukst vindt, maar ook hoe moeilijk het is om daar te zeilen. Sailing Choices biedt een heel goede introductie op de meeste zeilgebieden. Als je daar niet vindt wat je zoekt, neem dan contact op en ons team helpt je graag bij het vinden van de juiste cursus.

Contact